Siri ile Spotify Nasıl Kontrol Edilir

Siri, Apple’ın, uygulamalarından ve servislerinden daha fazlasını kontrol etmek için kullanılabilir.

Bu tür hizmetlerden biri, son zamanlarda bazı kullanıcılar için Siri desteğini test etmeye başlayan Spotify iOS uygulamasıdır.

Gerekli olan sadece iOS cihazınızı iOS 13.1’e yükseltmeniz ve Siri’nin kontrol etmesi için Spotify uygulamasının en yeni beta sürümünü kullanmanız gerektiğidir. Çoğu kişi muhtemelen iOS 13.1 güncellemesini yükledi, ancak indirmeyenler için iPhone’unuzda Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme bölümüne giderek indirebilirsiniz.

En yeni Spotify beta uygulamasına gelince, App Store üzerinden Testflight programına girebilirsiniz. Sınırlı bir beta sürümdür ve bir kerede yalnızca belirli sayıda test cihazına izin verilir.

Spotify beta’da olanlar için, “Hey, Siri” komutunu kullanmak dijital asistanı çağırır; bu durumda Spotify’da bir şarkı, albüm veya sanatçıya bakabilirsiniz. Ancak Siri’ye açıkça “Spotify” da açma isteğinizi anlatmanız lazım aksi taktirde Apple Music veya Safari’de açabilir.

Spotify’ın nihayet Siri desteğine doğru hareket ettiğini görmek harika olsa da, bazı sınırlamalar var. Şu anda, Siri’yi yalnızca iOS 13.1 çalıştıran iPhone’larda doğrudan telefondan veya bir çift AirPod ile birlikte kullanabilirsiniz, ancak HomePod veya Apple Watch için Spotify’ı kullanamazsınız. Ayrıca podcastlar içinde kullanılamıyor. Sadece müzik.

Bu özellik hala test aşamasında, ancak yine de belirtmeye değer olduğunu düşünüyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, beta yazılımı bozuk ve kararsız olabilir.

Beta sürümünü atlasanız da veya girmeseniz de, Siri desteğinin en kısa sürede, daha geniş desteklenen cihaz, komut ve içerikle Spotify’ın tam sürümünde mevcut olması gerekir.

Kaynak: https://lifehacker.com/how-to-control-spotify-with-siri-1838541085

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir