Müzik Aletleri Çalmanın Yararları

Bir müzik aleti çalmanın sağladığı bir ton yarar olduğunu belirterek başlayalım.

Bir yetişkin veya çocuk olun, müzik enstrümanı çalmayı öğrenmek, hobi olarak veya profesyonel olarak hayatınızı değiştirebilir.

Belki de zaten bir enstrüman çalıyorsunuz, ama sizi devam ettirmek için bir ilham mı arıyorsunuz? Belki bir tane düşünüyorsun, ama senin için uygun olup olmadığından emin değilsin. Hangi durumda olursanız olun, bir enstrüman çalmanın bu 10 avantajı sizi doğru yola koyacağınızdan emin olabilirsiniz.

1. Stres Azaltır

Bir enstrüman çalmanın, vücudunuzdaki ve dolayısıyla yaşamınızdaki stres seviyelerini azaltır ve bu stres azaltmanın en faydalı etkinliklerin başında gelir.

2. Bir Enstrüman Çalmak Kreatif Olmaktır

Akorlar ve teknikler gibi bir enstrüman çalmanın temellerini öğrendikten sonra, yaratıcı olmanın ve birşeyleri denemenin zamanı geldi demektir.

3. Güveninizi Artırır

Birçoğumuz için, güven büyük bir konudur ve ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, sahnede durmak ve müzik söylemek korkutucu bir şeydir.

Kalabalığın önünde performans sergilemeseniz ve yalnızca evde pratik yapsanız bile, kendimize olan güvenimizi arttırma konusunda harika şeyler yapabilir.

4. Beyninizi Geliştirir

Müzik çalmanın sizi daha akıllı hale getirebileceğini söyleyenleri daha önce duyduysanız, reddetmiş olabilirsiniz, ancak bu iddia geniş bir şekilde ele alınmış. Müzik çalarken veya müzik dinlerken beyniniz, BDNF, synapsin I ve CREB olarak bilinen kimyasalları serbest bırakır. Bunların hepsinin zihinsel yeteneklerinizi güçlendirdiği ve fiziksel olarak beyninizi büyütdüğü kanıtlanmıştır.

Müziği, aklınız olan bahçe için bir çeşit gübre ve besleyici olarak düşünün.

5. Matematikte Daha İyi Olun

Müzik, birçok insanın görmezden geldiği matematikle çok güçlü bir bağ kuruyor. Notaları sayıyor, ritimleri belirtiyor veya oyun sırasında kafanızdaki çubukları sayıyorsanız, bir enstrüman öğrenmek, aynı zamanda biraz matematik pratiği yapmak için harika bir yoldur.

6. Şekle Girin

Baslarınızı sıkıştırırken veya klavyenizde sert bir şekilde sallanırken ne kadar hareket edeceğinizi düşünün. Bir canlı müzik mekanına katılmak saatte 400 kadar kalori yakabilir.

7. İnsanların Yaşamlarına Mutluluk Getirin

Müzik duygularımızda oynuyor; Bununla ilgili hiçbir sorun yok. Birkaç mutlu ve pozitif melodiniz varsa ve biri biraz üzülüyorsa, biraz cıvıl cıvıl bir müzik çalmak, ruh halini anında sevgiye çevirebilir.

Bunu kendi ruh halinizle de yapabileceğinizi unutmayın!

8. İşitme Duyunuzu Bir Sonraki Seviyeye Atlatın

Müzik çalabilmek için, onu duyabilmeniz gerekir. Bu sadece onu dinlemek anlamına gelmez. Bu, çalmayacağınız müziğe uyum sağlamak, iletişim kurmaya çalıştığınız mesaj olduğundan daha dikkatli dinleyeceksiniz ve bu da duyunuzu geliştirecek.

9. Sorumlu Bir Kişi Olmak

Şu anda eşyalarına ne kadar iyi bakıyorsun? Arabanızı, dizüstü bilgisayarınızı, plak çalarınızı (pikap), evi ve yatak odasını her zaman düzenli tutuyor musunuz? Bir enstrümana sahip olmak, onu iyi durumda tutmanızı gerektirir. Aksi halde, istediğiniz gibi çalışmaz veya oynamaz.

Her araç farklı bir şekilde ele alınır ve bakılır ve kendinizi eğitmek ve bir şeye bakmanın değerini öğretmek için harika bir yoldur.

Uyarı: İrade gerekli 🙂

10. Ekstra Para Kazanın

Entertainers Worldwide gibi eğlence amaçlı rezervasyon web sitelerine kaydolarak, düğünler, partiler ve diğer özel etkinlikler gibi rezervasyon ile daha fazla iş bulmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda sokak sanatçılığı yaparak da hem keyifli zaman hemde para kazanabilirsiniz.

Son Olarak Eğlenceli Aktivite

İster yatak odanızda ister sokakta ister sevdiklerinizle enstrüman çalmak ve şarkı söylemek eğlenceli bir o kadar insanlarla kaynaştırıcı bir aktivitedir. Herkes biraz da olsa öğrenmeli.

Kaynak: https://musicoomph.com/playing-musical-instruments-benefits/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir