İphone 11 Pro, Uygulama Açmada İphone XS’e Yenildi

İPhone 11 ve iPhone 11 Pro, kağıt üzerinde %20 daha hızlı bir işlemciye sahip.

Bugünlerde YouTube’da çok popüler olan uygulama başlatma testi art arda uygulama başlatma işlemidir. Ardından açılan uygulamalar tekrar açılır. Yani birinci adımda açılan uygulama kapanmaz sadece arka planda kalır. İkinci adımda açık olan uygulamalar baştan tekrar açılır. Birinci tur ham gücü test eder. İkinci turda telefonların uygulamaları bellekte ne kadar canlı tutabildiğini vurgular. Bir telefon tüm uygulamaları bir kerede RAM’de tutabiliyorsa, ikinci raundda hızlanır. Aksi takdirde, hepsini tekrar başlatmak zorunda.

Bu örnekte, EverythingApplePro, iPhone XS ve iPhone X’in yanındaki iPhone 11 Pro’yu karşılaştırdı. İlk tur için, X şaşırtıcı bir şekilde geride kaldı. İkinci turun sonunda, XS aslında RAM’de daha fazla uygulamayı canlı tutmayı başardı. Bu, 5 dakika, 21 saniye içinde bitmesi anlamına geliyordu. Yeni iPhone 11 Pro, 5 dakika, 49 saniye içinde sona erdi. iPhone X 7 dakika 27 saniyede bitirdi.

iPhone XS ve iPhone 11 (Pro ya da Pro olmadan) aynı RAM miktarını taşıyor; o da 4 GB. Peki iPhone XS neden iPhone 11’den daha iyi bir performans verdi? Cevap henüz netlik kazanmış olmasa da en büyük tahminler iOS 13’te iPhone 11’in performansını etkileyen hatalar olması yönünde.

Daha iyi optimizasyon ile, temel işlemci yaklaşık %20 daha hızlı olduğundan, XS ile 11’in kolayca bir hız testini kazanması gerekir. Apple önümüzdeki XS sonuçlarına karşı gelecekteki yazılım güncellemeleri ile iOS’u geliştirebilir. iOS 13.1 Salı günü piyasaya sürüldü ve bunun birçok hata düzeltmesi ile güncellenmesi bekleniyor.

Kaynak: https://9to5mac.com/2019/09/22/iphone-11-pro-loses-to-iphone-xs-in-app-launch-speed-test/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir