2024’te Amerikan Astronotlarını Ay’a gönderme : NASA meydan okumayı kabul ediyor.

Başkan, NASA’yı 2024’te Amerikan astronotlarını Ay’a indirmesi için yönlendirdi ve ajans insanlığın ay yüzeyine geri dönüşü için tüm yolları kullanarak hızlandırmaya çalışıyor.

“Bize iddialı ve heyecan verici bir hedef verildi. NASA Yöneticisi Jim Bridenstine,”Bunu gerçekleştirmeye kararlıyız. Bunu başaracak insanlarımız var. Şimdi, bunun için sadece iki taraflı destek ve kaynaklara ihtiyacımız var. “

Bridenstine, 9 Nisan 2019’da 35. Uzay Sempozyumu’nda, ajansın önerdiği insan ay iniş sistemi mimarisinin mürettebatını mümkün olan en kısa sürede yüzeye döndürme planı olduğunu doğruladı  . 

İnsani ayın inişi, 2024 yılına kadar Astronotların Ay’ın yüzeyine geri dönüşünü hızlandırmak için doğrudan Amerikan şirketleriyle çalışan bir kamu ortaklığı olacak. Güney Kutbu, araştırmamızın hedefi olmaya devam ediyor.

Hedeflerimizi önümüzdeki beş yıl içinde en iyi şekilde gerçekleştirmek için NASA şimdi iki aşamada Ay’a ilerliyor.

“Birincisi, adamı ve ilk kadını 2024’te Ay’da karaya çıkarmaya odaklandık. İkincisi, 2028 yılına kadar sürdürülebilir misyonlar kuracağız. Bunu yapmak için , güçlü Uzay Fırlatma Sistemimize ihtiyacımız var  .” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir