Facebook ,İnstagram ve Whatsapp ,Yeni Huawei Telefonlarında Olmayacak

Bundan sonra üretilecek olan Huawei modellerinde WhatsApp, Instagram ve Facebook kullanılamayacak . Facebook, Trump yönetiminin Huawei’ye karşı aldığı yaptırım kararına dahil olacağını açıkladı. Mevcut kullanıcılar ise etkilenmicek.

Trump’ın yaptığı açıklamaların ilk gününden bugüne kadar olan süreçte söylemler hiçbir zaman yumuşamamış, hatta gittikçe sertleşmişti. Gelinen son noktada ise Huawei’ye yaptırım uygulayan şirketler arasına bir yenisi daha katıldı. Çoğu zaman gücüyle eleştirilen Mark Zuckerberg’in sahip olduğu Facebook, Huawei’ye yaptırım uygulayacağını duyurdu.

Facebook’un bu hamlesi, Huawei’nin geliştirdiği işletim sisteminin tek başına beklenen etkiyi yaratamayacağa benziyor. Bunun sebebi Facebook tarafından yapılan açıklamalarda, bundan sonra üretilecek olan Huawei modellerinde Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamasının ön yüklü olarak gelmeyeceğinin belirtilmesi. Bu da dünyanın en popüler uygulamalarının Huawei’lerde bulunmayacağı anlamına geliyor. Ancak şu an için Huawei telefonlarında bu uygulamalara sahip olan kullanıcıların bu yaptırımdan etkilenmeyeceğiuygulamalarını olağan şekilde kullanmaya devam edecekleri belirtildi. Bununla birlikte hali hazırda bu uygulamaları kullanan Huawei kullanıcıları, uygulamaların tüm güncellemelerini de almaya devam edecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir