Ay Yolculukları İçin Bir Müzik Listesi Oluşturuluyor

NASA, Apollo 11 görevinin 50. yılına özel olarak başlattığı etkinlikte astronotların Ay yolculuklarında dinleyebilecekleri bir müzik listesi oluşturuyor.

16 Temmuz 1969 tarihinde Neil A. Armstrong ve Buzz Aldrin, Ay yüzeyine inen ilk insanlar olmak üzere Dünya’dan yola çıktılar. 24 Temmuz 1969’da inişi tamamladılar ve Neil Armstrong, Ay yüzeyine ayak basan ilk insan olarak tarihe geçti. 2019, insanlık tarihine geçen bu zorlu görevin 50. yılı olacak.

NASA, Apollo 11 görevinin 50. yıl dönümüne özel olarak #NASAMoonTunes adlı bir kampanya başlattı. Bu kampanyada NASA, takipçilerinden bir soruyu yanıtlamalarını istiyor; Ay’a giderken ne dinlemek isterdiniz?

Çalma listesi pek de küçük olmayacak. 3-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanya dahilinde NASA, ThirdRockRadio ile birlikte Ay yolculuklarına uygun bir çalma listesi oluşturuyor. NASA, 2024 yılında Ay’a geri dönmeyi planlıyor ve astronotlar bu zorlu yolculuğu üç gün sürecek.

NASA, NASA Moon Tunes listesini bir kez daha güncelledi ve BTS ile RM’nin Moonchild, Mikrokosmos ve 134340 şarkılarını çalma listesine ekledi. Siz de SoundCloud, YouTube gibi resmi yayın servislerinde yayınlanan şarkıları NASA’ya önerebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir