İşte Google, Android Q’nun Yeni Özellikleri

Google, I/O 2019 etkinliğinde tüm zamanların en çok kullanılan işletim sistemi için yeni ve iddialı özellikleri tanıttı.

Android Q, bu yıl sonuna kadar bazı Android cihazlarda sunulacak. Ağustos ayında tanıtılacak yeni Pixel cihazlarında ön yüklü olarak gelecek işletim sistemi, günümüzün amiral gemilerine da yıl sonuna kadar güncelleme olarak sunulacak.

İşte Bazı Özellikler:

Odaklanma modu:

Android, zaman zaman insanı bildirim yağmuruna tutan yapısıyla biliniyor. Odaklanma modu ise bildirimlere kısa süreli molalar vermenizi, o an yaptığınız işe odaklanmanızı sağlayan bir özellik. Özellikle işini telefondaysa, sürekli yukarıdan çıkan bildirimleri görmek isteyemeyebilirsiniz. Özellik temel olarak Rahatsız Etmeyin moduna benzese de onun yerini alacak.

Geri tuşu artık tarih oluyor:

Android Q, en sembolik özelliklerden birisi olan geri tuşunu tarihe gömecek. Onun yerine dokunmatik ekran mantığına daha uygun olan kaydırma hareketleri gelecek. Kullanıcılar iki kez kaydırma yaparak uygulama içinden geriye doğru hareket edebilcekler.

Akıllı Yanıtlama bildirimleri :

Akıllı cevaplama sistemi, Android Q’nun en pratik özelliklerinden birisi olacak. Örneğin biri “Yemek yer misin?” şeklinde mesaj attığında, mesaj bildiriminde bazı butonlar göreceksiniz. Bu butonlar, sizi Restoran uygulamasına yönlendirecek. Dahası mesajda bir buluşma teklifi olduğundan, siz de otomatik olarak “Olur” ya da “Hayır gelemem” gibi yanıtlar verebileceksiniz. 

Karanlık Mod:

https://www.webtekno.com/images/editor/default/0002/02/3045ac7ef8a5d29667388b3a955aaa518c7c7b00.jpeg

Karanlık mod’un geleceği kesinleşti. Google, karanlık mod üzerindeki son dokunuşları beta sürümünde yapacak, Android Q siyah bir arayüze sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir